KADRA


Trener klasy mistrzowskiej
Mychajło Strogyj

 

Jest trenerem, który posiada klasę mistrzowską. W przeszłości był zawodnikiem i wielokrotnym reprezentantem byłego ZSRR w dyscyplinie boks, który odnosił liczne sukcesy w kraju, a także poza jego granicami. Po zakończeniu kariery sportowej, mając ukończone wyższe studia na Lwowskim Instytucie Kultury Fizycznej oraz kwalifikacje trenerskie został zatrudniony na stanowisku trenera we Lwowskiej Federacji Boksu we Lwowie. W późniejszym czasie powierzono mu prowadzenie grupy zawodników Kadry Olimpijskiej. Jednym z jego wychowanków był Rostilaw Zauliczny, późniejszy srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich z Barcelony z 1992 r. a także 6 krotny Mistrz Ukrainy Borys Sosniłko i 2 krotny Mistrz Ukrainy, a obecnie Prezydent Lwowskiej Federacji Boksu Aleksander Pawelec. W 1999 r. został zatrudniony na stanowisku I trenera w K.S. „06 Kleofas-Katowice”, gdzie wychował wielu mistrzów i wicemistrzów Polski. Jego praca na stanowisku trenera jest niezwykle przydatna dla klubu a także przyszłych olimpijczyków, zwłaszcza, że posiada w takich przygotowaniach duże doświadczenie i praktykę.

 

 

Trener I klasy, sędzia klasy AIBA
Safar Alijew

 

Urodzony 22.12.1948 roku w Baku. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego. Wielokrotny Mistrz Azerbejdżanu i Rosji. Zawodnik klasy międzynarodowej boksu. Po zakończeniu kariery zawodniczej pracował jako trener boksu w tym jako trener kadru Narodowej Azerbejdżanu juniorów. Wychowankowie Safara Alijew brali udział w olimpiadach a także mistrzostwach świata i europy zdobywając medale. becnie jest trenerem boksu w Klubie Sportowym „06 Kleofas-Katowice”. W tym klubie szkolił zawodników którzy osiągali sukcesy zdobywając tytuły mistrzowskie na Mistrzostwach Polski, Pucharu Polski, mistrzostwach Polski, Pucharu Polski, mistrzostwach Europy  i Świata. Alijew jest Międzynarodowym Sędziom bokserski klasy AIBA sędziującym na Mistrzostwach Europy, Świata i eliminacjach Igrzysk olimpijskich.

 

Trener
Damian Kuźma

 


Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, ukończył studia podyplomowe z przygotowania motorycznego. Wychowanek K.S „06 Kleofas-Katowice”, V-ce Mistrz  Pucharu Polski, Wielokrotny medalista turniejów międzynarodowych oraz krajowych. sędzia bokserski klasy związkowej PZB.

 

 

 

 

 

 

 

Trener
Krzysztof Górecki

 


Krzysztof Górecki, wychowanek klubu "06 Kleofas-Katowice". Przygodę z boksem rozpoczął w 1988r. pod okiem trenera Eugeniusza Saroty i Józefa Sadko. Na swoim koncie posiada m.in Mistrzostwo Polski, Mistrza Śląska oraz kilkukrotnie był reprezentantem kraju w meczach międzypaństwowych. Szkoleniem dzieci i młodzieży w 06 Kleofas zajmuję się od 2012r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fizjoterapeuta
Łukasz Toborek

 


Absolwent studiów magisterskich na kierunku Fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Od 2013 roku pełni w klubie funkcję fizjoterapeuty oraz trenera przygotowania motorycznego. Ukończył liczne kursy specjalistyczne w dziedzinie fizjoterapii sportowej. Zdobytą wiedzę wykorzystuje w praktyce dbając o pełnie sił i szybkie leczenie kontuzji oraz równie szybki powrót zawodników do treningu.